Przewodnik Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Pytania i problemy pacjentów

Pierwsza wizyta u specjalisty dla większości pacjentów to pewien dyskomfort i stres. Dlatego poprzez dostępne tutaj informacje pragniemy uczynić Twoją wizytę jak najprzyjemniejszą.

W naszej klinice stosujemy koncepcje leczenia manualnego. Jeśli jest to twoje pierwsze doświadczenie z takim podejściem, zapraszamy do przeczytania krótkiego arkusza informacyjnego. W ten sposób dowiesz się więcej o naszej metodzie leczenia i będziesz mógł współpracować z terapeutą.
Pacjent powinien mieć przy sobie zebraną dokumentację medyczną tj. MRI, tomograf, RTG + listę zażywanych leków.

Komfortowy strój, komfortowa bielizna.

Wizyta podzielona jest na 3 etapy:

  1. Wywiad z pacjentem
  2. Wykonanie testów ruchowych
  3. Leczenie właściwe

Terapeuta zada Ci kilka pytań:

  1. Twój główny problem, jak zaczął się twój ból, gdzie się znajduje, jak długo był obecny, jaki ruch(-y) pogarsza(-ją) ból oraz czy ból jest gorszy rano, po południu czy w nocy.
  2. Wszelkie inne problemy, które możesz mieć obecnie.
  3. Poprzednie problemy, takie jak złamania, urazy, zabiegi chirurgiczne, dysfunkcje wewnętrzne (nawracające infekcje pęcherza, zapalenie jelita grubego, żołądka, torbiele tarczycy, jajników).
  4. Czy przyjmujesz leki i jaki rodzaj.

Zostaniesz poproszony o wykonanie kilku testów ruchowych. Następnie terapeuta wyczuje konkretne punkty na twoim ciele i poprosi o opisanie wszelkich odczuć, które występują, np. gdzie i kiedy odczuwasz ból w trakcie poruszania się lub gdy dany punkt jest dotykany.

Terapeuta wybierze serię punktów do leczenia. Leczenie może być nieprzyjemne, ale dyskomfort zmniejsza się zwykle w ciągu kilku minut. Podczas leczenia zawsze możesz poprosić terapeutę, aby użył mniejszego nacisku lub dał ci odpocząć. Podczas leczenia punktu przydatne jest zgłaszanie wszelkich odczuć, które mogą się pojawić, np. kłucie, pieczenie, ból, rozciągający się na inne obszary.

  1. Natychmiast po zabiegu ruch powinien być łatwiejszy i mniej bolesny. Może występować lekkie uczucie zawrotów głowy lub ból głowy.
  2. W pierwszych 3 dniach punkty, które były leczone, mogą być obolałe, a objawy mogą się nasilić z powodu stanu zapalnego.

Następna sesja terapeutyczna zostanie zaplanowana po upływie co najmniej jednego tygodnia, aby zachować odpowiedni odstęp po leczeniu.

Nie, nie prowadzimy współpracy z NFZ.

Terapia z NFZ opiera się w dużym stopniu na stosowaniu zabiegów fizykoterapii jak np. laser, pole magnetyczne itp. Ich skuteczność jest ,,stawiana pod dużym znakiem zapytania”, jeżeli chodzi o poprawę stanu zdrowia pacjenta.

W MEDUAL uwagę skupiamy na procesie poprawnego zdiagnozowania pacjenta. Następie dostosowujemy odpowiednią terapię do specyfiki problemu pacjenta, a nie pacjenta do danej terapii.

Chcesz się umówić na wizytę?

Nic prostszego! Nasz wygodny system rejestracji on-line Ci to umożliwi.