Najczęściej Zadawane Pytania

1. Czy wykonują Państwo masaż?

Nie świadczymy usług z masażu klasycznego/relaksacyjnego. Korzystamy z innych metod pracy manualnych cieszących się zdecydowanie większą skutecznością.

2. Dlaczego nie korzystacie Państwo z fizykoterapii?

Fizykoterapia to grupa zabiegów nie uwzględniająca wielu aspektów dotyczących pacjenta m.in.: diagnozy, szybkości leczenia, charakteru pacjenta oraz złożoności problemu z jakim do nas trafia . Uważamy, że działania fizykoterapii są mało skuteczne i nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

3. Jak mam się ubrać na wizytę?

Komfortowy strój, komfortowa bielizna.

4. Co mam zabrać na pierwszą wizytę?

Zebraną dokumentację medyczną tj. MRI, tomograf, RTG + listę zażywanych leków.

5. Czy da mi się pomóc?

Wstępna diagnoza jest stawiana wyłącznie PODCZAS WIZYTY, (Niemożliwe jest określanie przyczyny telefonicznie czy drogą internetową np. skype). 

6. Czym w ogóle się Państwo zajmujecie?

Wszystkie informacje dostępne są na naszej stronie internetowej, zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.

7. Czy mogę wyleczyć przepuklinę w obrębie kręgosłupa, widoczną w rezonansie tomografu?

Wszystko zależy od obecnej sytuacji, mechanizmu powstania urazu, czasu trwania dolegliwości oraz objawów tzn. bólu ( miejscowy / rozlany / promieniujący ). Ważną informacją są występujące: mrowienia, drętwienia , zaburzenie czucia, osłabienie siły mięśniowej (objawy neurologiczne). Przeciwwskazaniem do prowadzenia terapii jest zaburzenie funkcji zwieraczy (nietrzymanie stolca i moczu).

8. Czy świadczycie również usługi na NFZ?

Nie, nie prowadzimy współpracy z NFZ.

9. Dlaczego Państwa metod nie ma w Świadczeniach z NFZ?

Terapia z NFZ opiera się w dużym stopniu na stosowaniu zabiegów fizykoterapii jak np. laser, pole magnetyczne itp. Ich skuteczność jest ,,stawiana pod dużym znakiem zapytania”, jeżeli chodzi o poprawę stanu zdrowia pacjenta.

W MEDUAL bardzo dużo uwagi skupiamy na procesie poprawnego zdiagnozowania pacjenta. Następie dostosowujemy odpowiednią terapię do specyfiki problemu pacjenta, a nie pacjenta do danej terapii.