Pokoi danych

Jak skutecznie przeprowadzić migrację główny punkt danych

By 15 grudnia 2017 No Comments

Migracje dużych centrów danych będą wystarczająco zawiłe, ponieważ stwarzają znaczne zagrożenie dla porządności biznesowej. Poniższe najlepsze doświadczenia mogą przynieść ulgę kierownictwu INFORMATYKĄ w przydzieleniu odpowiednich zasobów do planów migracji, procedur i testów, które umożliwiają chronić dokumentację firmową jak i również poufne dane, a także poprawią wszystkie wzory wstępne triumfu.

Decydenci IT, którzy stoją przed zleceniem migracji własnych korporacyjnych centrów danych w trakcie ogólnej procedury modernizacji infrastruktury:

 • Za każdym razem łącz doświadczenia stron trzecich z ugruntowaną bazą informacji, szczególnie jeśli nie mają one wystarczającego doświadczenia w całej firmie, tak aby zaplanować, zrealizować i sporządzić raporty odnośnie dużych szkiców podobnych do migracji centrów danych.
 • Zapewnienie przygotowania i poparcia rzetelnej procedury komunikacji gwoli wszystkich faz migracji – jest to wymagane, aby zmniejszyć ryzyko niedoborów. Upewnij się, że wszystkie wydziały, jakich dotyczy problem, są dostarczane z wyczerpującymi informacjami.
 • W celu użycia ograniczenia ryzyka korzystają wraz z protokołów odzyskiwania po awarii i w wielu przypadkach przeprowadzają testy.
 • Skrupulatnie zapisuj, w jaki sposób proces migracji jest realizowany we wszystkich okresach pomysłu, aby umożliwić, że wartościowe zapisy virtual data room providers istnieją lekcjami, oraz materiały referencyjne dla obserwacji po migracji są oszczędzone dla pełnej kompletności kompletnej procedury.
 • Rzućmy okiem na stałe przykłady, które powinien brać odpowiedzialny menedżer IT w ciągu wykonywania migracji centrum informacji.

  1. Pferowane doświadczenie Przed rozpoczęciem tej ważnej przejażdżki bardzo fundamentalne jest upewnienie się, że posiadasz wystarczające umiejętności. Ekspertyza stron trzecich może być słusznym rozwiązaniem.

  dwie. Składanie stosownego zespołu Istotne projekty potrzebują doświadczonego lidera, który zbuduje zespół złożony z specjalistów ze każdego zaangażowanych sekcji. Ten projektodawca musi również mieć szansę zarządzania zasobami i przypisywania zadań.

  kilku. Etap przygotowywania Sukces przeciętnego projektu jest zależne od skrupulatnego przygotowania i skrupulatnego wyznaczania celów. Niezbędne są także testy.

  4. Ułatw wówczas Im mniej danych domaga się ruchu, tym łatwiej zostanie cały przebieg. Spróbuj uprościć, skondensować, zwirtualizować, zoptymalizować, wyczyścić dane dób przed rozpoczęciem projektu.

  5. Zarządzaj współzależnościami Na tym etapie dokonuje się wyraźnej marki wszystkich połączeń między aplikacjami, platformami i różnymi urządzeniami, takimi jakim sposobem chmura, panele radiowe i przechowywanie danych na miejscu. Podczas owego etapu zamierzasz dalej rozważał stabilność i tworzy listę małych składników różnych etapów projektu.

  6. Miej pełne przekonanie, aby się komunikować Funkcjonująca strategia łączności jest potrzebna na każdego z etapach migracji danych. Łączność ma główne znaczenie, jeśli chodzi o eliminowanie niedoborów i sporządzanie zaufanych tras wymiany informacji. Komunikacja ma obowiązek obejmować każde działy a także definiować uczestników i obowiązki podczas zupełnego procesu.

  Dysputa na temat wykazu migracji pochodzące z wewnętrznym zespołem IT jak i również jednostkami biznesowymi jest też ważna jako sposób na uniknięcie dysfunkcji. Daj posiadać wiedzę o kamieniach milowych, prawdopodobnych wyzwaniach jak i również skup się na sukcesach.

  7. Projektowanie jest główne Liczba punktów migracji informacji często jest zależny od przeróżnych czynników, takich jak wielkość środek danych, niebezpieczeństwo przerw przy świadczeniu służb, a także oczekiwania budżetowe.

  dwunastu. Zaplanuj czas przyszły Problemy są zamieszczane niewątpliwie na wszystkich etapach faktycznej wymiany danych. Decydent musi przewidzieć takie kłopoty, aby wykreować odpowiednie protokoły unikania zaryzykowania. Ponownie zabiera to naszego biura do odpowiednio zaplanowanej fazy przygotowawczej.

  dziewięć. Testy odgrywają dużą rolę Perfekcja pochodzi z doświadczenia. Przed rozpoczęciem migracji programu należy zrobić zestaw testów, aby zapewnić „poziom bazowy” różnych szczytów operacyjnych, w niniejszym jego zdolność do funkcjonowania bez wpływu na swoim wydajność.

  dziesięć. Nie panikuj Aby uniknąć nieplanowanych błędów, zaimplementuj okres „zamrożenia” rozpoczynający się tuż przed przebiegiem migracji i zatrzymujący się natychmiast po zakończeniu migracji.

  Podczas migracji przygotuj się na szkopuły z komunikacją, błędne wiadomości uwierzytelniające czy też nieprawidłowe analizy. Czasami takie problemy wywołują kaskadowy wpływ na ogólną wydajność układu, szczególnie, jeżeli nie pozostała ustawiona ani jedna droga ewakuacji.

  11. Testowanie ponownie Nawet gdy wykonałeś powtarzające się analizy, zastosuj stosunek oparte dzięki ryzyku, które opiera się na opiniach fachowców wewnątrz przedsiębiorstwa.

  12. Testy po migracji Hurra! Ukończyłeś bezbłędną migrację. Mimo to powinieneś mieć przydzielone zasoby eksperckie przydatne przez następny tydzień. Dodatkowa obserwacja jest wciąż uzasadniona niepowodzeniem w sprawności sieci. Sprawdź także, albo usługi internecie korporacyjnej i zapory ogniowe są całkowicie przetestowane pod względem stabilności i szybkości.

  13. Wykonaj Auditing Audyt turystycznych migracyjnej wydaje się być zwykle uzasadniony. Ten cenny przegląd umożliwi bezcenne pierwiastki i wiedzę na temat wielu czynników triumfu.

  14. Wykonaj zamknięcie Zakończ zamknięcie w całej odpowiedni strategia, aby upewnić się, iż żadne ukryte błędy nie wpłyną za korpusy