Medual
dla sportowca

Trening Medyczny możemy traktować jako element treningu personalnego w którym skupiamy się na poprawie jakiejś konkretnej cechy Naszej sprawności. Tzn. Jeżeli jesteś po operacji i manualnie staw został doprowadzony do normalnego działania a Ty chciałbyś już wrócić do swojej aktywności to z przykrością stwierdzam, że uraz bardzo szybko się odnowi. Dlaczego?

Ponieważ tkanki w regionie bolesnego stawu nie są przygotowane do obciążenia wysiłkowego ( tzn. pracy zawodowej lub treningu ).

Trening medyczny jest czymś pomiędzy rehabilitacją a treningiem sportowym tyle, że nakierowany jest na konkretną cechę/ funkcję, która musi zostać wzmocniona, odbudowana abyś powrócił do pełnej wytrzymałości z przed urazu.

Analiza jest spójna z Naszym systemem pracy tj. :

I Analiza Ruchu ( badanie zakresów, sprawności, wytrzymałości itp. )

II Trening ukierunkowany

III Ocena poprawy parametrów takich jak : siła mięśniowa, wytrzymałość, sprawność, koordynacja ruchu

IV Zalecenie profilaktycznych działań, edukacja pacjenta w zakresie dalszego postępowania, powrotu do treningu .

Wprowadzany przez Nas trening przeznaczony jest dla sportowców zawodowych, amatorów, dzieci , osób dorosłych jak i starszych. Czyli dla wszystkich którzy chcą podnieść jakość i potencjał swojego ruchu. Trening bez kontroli specjalisty wiąże się z narażeniem na kontuzję

Zajmujemy się diagnozą i leczeniem:

Skręcenia stawów
Zwichnięcia stawów
Naderwanie mięśni I ścięgna
Zerwanie więzadeł

Uszkodzenia łąkotek
Uszkodzenia chrząstek stawowych
Zespoły przeciążeniowe piszczeli
Urazów ortopedycznych

Ocena techniki i jakości ruchów pozwala nam na opracowywanie programów podnoszących możliwości treningowe zawodników. Nasza Autorska Metoda Analizy Ruchu pozwoli na szybki powrót do aktywności, a także na podniesienie wydolności i zwiększenie osiągów.

Chcesz się umówić na wizytę?

Nic prostszego! Nasz wygodny system rejestracji on-line Ci to umożliwi.

Inne świadczenia